Hydraulický ventil od Hydrocom

Známe ji všichni. Učili jsme se ji. Využíváme ji každý den. Už víte? Tak ještě jinak. Každého z nás potrápila na základní škole, konkrétně na druhém stupni. Troufám si říct, že to byla taková první věda, samozřejmě po matematice, která budila respekt. Ano, správně, je to fyzika.

 

Číst dál...

Prodej kvalitních hliníkových jeklů

Chcete použít hliníkový profil? Chcete jej mít v exteriéru? Víte ja kje ochránit? Nejzákladnějším typem ochrany hliníku je jeho anodizace, tedy eloxování.Často můžeme vidět, že hliník bývá upravován, aby získal ještě lepší vlastnosti, než které má doposud. Takovou upravou může být například eloxování, jinak řečeno anodizace.

jekly prodej

Číst dál...

Ohýbaný plech od Frigomontu

Abych uvedl do problematiky, nejprve vysvětlím, co je to vlastně plech. Jedná se o plochou kovovou desku vyráběnou tvářením (kováním, tažením, válcováním za tepla nebo za studena) v různých tloušťkách. Slouží jako polotovar pro další výrobky.

Číst dál...

Břemenový magnet je velký pomocník

Magnet, slovíčko které přeneseně označuje spoustu věcí, ale podstata vyplývá z toho, že tento předmět, který kolem sebe vytváří magnetické pole. Může mít formu permanentního magnetu nebo elektromagnetu.

Číst dál...

Zvedací lávky nesmí chybět v areálech

Jednoduchou investicí můžete usnadnit logistiku a efektivitu práce ve svém průmyslovém areálu. Šikovným pomocníkem a předmětem investice jsou totiž zvedací lávky. Nejprve si musíme říct, co zvedací lávky jsou. Zvedací lávky jsou zařízení, kterým se také někdy říká nůžkové plošiny, jelikož fungují na nůžkovém principu křížících se ramen. Jak to funguje? Dvojice ramen umístěných nad sebou jsou rozevírány přímočarým hydromotorem. Dodávku tlakového oleje pak zajišťuje hydraulické čerpadlo poháněné elektromotorem. V Česku se zvedací lávky používají v mnoha oborech. Například v Chrástavě na Liberecku těmito plošinami zajistili protipovodňovou bezpečnost a vytvořili 3 zvedací mosty. Jinak je zvedací lávky určená například pro svářeče při svařování velkých svářenců, neobejde se bez ní žádné letiště nebo například autoservis. Pochopitelně pak taková zvedací lávka nesmí chybět v žádné průmyslové hale nebo místě, kde probíhá logistika.

zvedací lávky